Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie otrzymało nowy ambulans transportowy. Karetkę udało się zakupić dzięki środkom własnym PCM oraz pozyskanym z Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Wiślany”. Koszt to 507 tys zł. Wkład własny to 70% tej kwoty

– Zakup nowego ambulansu pozwoli na zapewnienie większego bezpieczeństwa medycznego dla mieszkańców powiatu braniewskiego, dzięki kolejnej nowej karetce będziemy mogli szybciej dotrzeć do pacjenta – mówi Prezez PCM Bożena Duduś.
Nowoczesny sprzęt zapewni komfortowe warunki pracy dla ratowników, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę to, że podczas dyżurów wiele godzin spędzają właśnie w karetce. Natomiast pacjenci będą mieli pewność, że zespół ratowniczy zawsze do nich dotrze na czas.

– Bezpieczeństwo zdrowia i życia mieszkańców powiatu to jeden z najwyższych wyznaczników jakości życia w powiecie. Dlatego pragniemy zapewnić jak najlepsze warunki do wykonywania tych zadań – mówi Wicestarosta Braniewski Krzysztof Kowalski.
To dzięki bardzo dobrej współpracy między Powiatowym Centrum Medycznym a Starostwem Powiatowym w Braniewie udało się zakupić dwa ambulanse w latach 2019 i 2020.

nowy ambulans pcm 720

nowy ambulans pcm2 720


logo eu lgr rybactwo morze 720

Zakup ambulansu wraz z zabudową medyczną i noszami transportowymi w ramach funkcjonującego Zespołu Ratownictwa Medycznego w Powiatowym Centrum Medycznym.

Cel projektu: rozwój działalności gospodarczej w zakresie usług medycznych poprzez zapewnienie służbom zdrowia nowego sprzętu medycznego, co pozwoli na utworzenie jednego miejsca pracy i utrzymanie go przez okres minimum 3 lat od dnia wypłaty końcowej przez ARiMR.